FLORA AFRICANA – BOTANICKÉ KRESBY JOY ADAMSON

Pondělí 17.10.2022 - 31.12.2022 / start 10:00 - 18:00 / kde expozice Cesta města / základní 80,- / zlevněné 50,- / rodinné 120,- / školní skupiny 20,- /
FLORA AFRICANA – BOTANICKÉ KRESBY JOY ADAMSON
V PONDĚLÍ ZAVŘENO

Navštivte jedinečnou výstavu unikátních kreseb, které se vystavují pouze výjimečně. Do Opavy byly zapůjčeny díky propojení Joy Adamson s tímto městem.
Joy Adamson patří k slavným opavským rodákům, většinu svého života však prožila v daleké Africe. Jejím novým domovem se stala Keňa, kde vrátila do divočiny lvici Elsu, a napsala o tomto celosvětový bestseller. Zároveň však byla i talentovanou malířkou známou pro své botanické kresby a kresby příslušníků keňských kmenů. O zlomek kreseb v současnosti pečuje britská nadace Elsa Conservation Trust, která do Opavy zapůjčila vybranou kolekci z let 1938 – 1956.
Výstava, instalována v prostoru bývalého bankovního trezoru nynější expozice Cesta města, bude za účasti autorky projektu Zuzany Beranové slavnostně zahájena 15. června v 17:00. Navštívit ji bude možné do 10. srpna.
Projekt byl finančně podpořen Moravskoslezským krajem a Elsa Conservation Trust.
Paralelně s touto výstavou probíhá v dalších prostorách expozice výstava „Kořeny Joy Adamsonové“, která se zaměřuje mimo jiné na slavnou podnikatelskou rodinu Weisshuhnů a mapuje, jak kořeny na Opavsku přispěly k Joyiným pozdějším celosvětovým úspěchům.